Aktywnie i witrualnie po
Ziemi Biłgorajskiej

12.12.2019, 11:28

Szlak rowerowy "Aktywnie i wirtualnie po Ziemi Biłgorajskiej"

Biłgoraj_mapa

W ramach projektu został wyznaczony i oznakowany szlak rowerowy o łącznej dł. 95 km. Trasa szlaku przebiega po najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo i kulturowo terenach Gminy Biłgoraj, wykorzystując m.in. istniejące już rowerowe i piesze szlaki turystyczne. 

 

"Zapraszamy do Gminy Biłgoraj, krainy szumiących lasów i malowniczych wsi, w której można się zakochać. Poczujcie jej klimat. Przejdźcie się kładką po Rezerwacie Obary – może zobaczycie zrywającego się do lotu żurawia, a gdy spojrzycie bliżej – żurawinę bądź rosiczkę. W lasach pod Wolą Dużą poszukajcie malowniczego wąwozu z uroczo tryskającymi źródełkami rzeki Stok, poczujcie ich orzeźwiający chłód, wejdźcie głębiej, zamoczcie nogi. W Nadrzeczu koniecznie przystańcie przy drewnianej kapliczce, gdzie swoją duszę zostawił Jerzy Duda-Gracz, który zachwycił się tym zakątkiem Polski. Nie zapomnijcie wejść na Szlak Roztoczański i na Krągłą Górę, usiądźcie na trawie na skraju lasu, odetchnijcie świeżym powietrzem, popatrzcie na panoramę zielonego Roztocza. Od nas jest blisko do jego serca. Szukajcie cierpliwie, w Gminie Biłgoraj czeka Was więcej niespodzianek.

Zapraszamy do Gminy Biłgoraj, krainy, w której nowoczesność i szybki rozwój harmonizuje z kultywowaniem dawnych zwyczajów i pielęgnowaniem kultury ludowej. Zwiedzajcie na rowerze, pieszo bądź samochodem. Sami zobaczycie, że tutaj widok kolektorów słonecznych, nowych dróg i chodników, ścieżek rowerowych, placów zabaw i wyremontowanych szkół oraz remiz przeplata się ze scenerią bocianich gniazd, dranicowych płotów czy świątków odpoczywających w przydrożnych kapliczkach.

Zostańcie na dłużej w krainie 40 malowniczych miejscowości. Oderwijcie się od miejskiego zgiełku i odpocznijcie. Tutaj ludzie przywitają Was z uśmiechem i poczęstują lokalnymi specjałami – pierogiem biłgorajskim, krążałkami i żurawinówką biłgorajską, których smak zachwyci Wasze podniebienia. Nie zapomnicie też radosnych chwil spędzonych na koniu, kajaku czy przy wieczornym ognisku. Weźcie ze sobą bliskich i… gitarę. Wsłuchajcie się w trzask płonącego ogniska, szum sosen i odgłosy nocnego lasu, a później… śpiewajcie i bawcie się do białego rana..."

Mapa tras
rowerowych

Planujesz wycieczkę?
Skorzystaj z naszych map!

przejdź
do mapy
Korytków Duży dzisiaj jest: niedziela 14.04.2024

Liczydło dla rowerów

Liczba rowerzystów dzisiaj:
21
Liczba rowerzystów w miesiącu:
1514
Liczba rowerzystów w roku:
9275
REKORD DNIA:
363