Aktywnie i witrualnie po

09.10.2019, 14:50

Otwarcie drogi dla rowerów w Korytkowie Dużym

19148-001

To projekt gminy Biłgoraj realizowany we współpracy z samorządem powiatu ze środków unijnych. W poniedziałek,7 października w Korytkowie Dużym odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki rowerowej, która powstała w ramach przedsięwzięcia.

W poniedziałek, 7 października w Korytkowie Dużym z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości, mieszkańców gminy i młodzieży szkolnej odbyło się otwarcie ścieżki rowerowej, która powstała w ramach programu “Aktywnie i wirtualnie po Ziemi Biłgorajskiej".

Jak podkreślał wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej gminy poprzez wykorzystanie potencjału walorów środowiska przyrodniczego. W ramach przedsięwzięcia powstała droga rowerowa o długości 2,2 km i oznakowanie 95 km szlaku rowerowego biegnącego przez gminę Biłgoraj. Projekt zakładał również zakup urządzeń wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości i audioprzewodniki oraz montaż monitoringu wizyjnego i systemu przepływu ludności. - Innowacyjnym rozwiązaniem jest montaż licznika, który rejestruje rowerzystów przejeżdżających przez Korytków Duży - mówił wójt Różyński.

Projekt “Aktywnie i wirtualnie po Ziemi Biłgorajskiej" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 7. Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działania 7.3 Turystyka przyrodnicza, a jego łączna wartość to 2 925 960,58 zł, z czego 2 022 606,50 zł pochodziło ze środków unijnych.

www.bilgorajska.pl

Mapa tras
rowerowych

Planujesz wycieczkę?
Skorzystaj z naszych map!

przejdź
do mapy
Korytków Duży dzisiaj jest: czwartek 25.04.2024

Liczydło dla rowerów